TL-405LE | Integrarea sistemelor existente in aplicatia mobila
vineri, 22 august 2025
|
Schimbă modul de interacționare cu sistemul existent!
Dorim să vă oferim o alternativă pentru interacționarea cu sistemele de securitate existente prin utilizarea comunicatorului universal TL-405LE. Sistemele de detecție efracție convenționale, în special cele din generații mai vechi, pot beneficia de suportul celor mai noi tehnologii de comunicație transmițând toate evenimentele către utilizatori prin intermediul aplicației mobile Connect Alarm.
|
 |
|
Principiul de funcționare
Comunicatorul recepționează evenimentele primite de la centrală și le transmite către utilizator. Acesta decodează mesajele CID primite pe linia telefonică analogică de la centrală și le transmite către utilizator sub forma notificărilor "push" prin intermediul aplicației ConnectAlarm, sub forma unui mesaj text sau sub forma unui apel vocal.

Interacționarea cu aplicația mobilă Connect Alarm
Comunicatorul TL405LE poate fi conectat la serverul Tyco public connect.tycomonitor.com sau la servere locale PowerManage v4.6+. Prin intermediul aplicației Connect Alarm, utilizatorul poate trimite comenzi Armare / Dezarmare către comunicatorul TL405LE iar acesta va schimba starea sistemului prin intermediul unei zone de tip "keyswitch". Statusul sistemului este afișat în timp real în aplicație prin utilizarea unui PGM de pe centrală de tipul "System armed status".

|
|
Utilizarea comunicatorului pentru monitorizarea altor sisteme
Pe lângă recepționarea evenimentelor de pe PSTN comunicatorul are 6 teminale care pot fi programate de tip intrare sau ieșire, deci prin intermediul acestora se pot monitoriza și controla din aplicația Connect Alarm o gamă largă de sisteme de securitate sau automatizări.

|
|
Aplicații
Monitorizarea și controlul centralelor antiefracție care au comunicator PSTN.

Monitorizarea și controlul centralelor antiefracție prin PGM

Monitorizarea sistemelor de detecție și semnalizare la incendiu prin PSTN

Monitorizarea sistemelor de detecție și semnalizare la incendiu prin releele de Alarmă și Defect

Monitorizare și controlul altor automatizări

|
 |
Specificații tehnice
Comunicator/apelator universal universal 4G LTE și Ethernet
Control prin Connect Alarm
6 porturi configurabile I/O
Raportare evenimente prin LTE,IP sau linie telefonică
Notificări de tip SMS, Push sau Apel Vocal
Notificare "push" de la CID/SIA: Transmitere de notificări "push"
32 numere de telefon
Acceptă 32 de mesaje de 100 caractere
Pot fi înregistrate 150 mesaje vocale de câte 6 secunde
Configurabil cu DLS 5, SMS sau Stick USB
Port USB și PC Link
Memorie de evenimente
Alimentare 10.7 V - 27.6V
Opțional Baterie (nu este inclusă)
Consum maxim 452mA
Ieșiri open colector 100mA
Temperatură de funcționare -10 to +40 C
Compatibilitate Sur-Gard și PowerManage
Certificare EN50136
|
|
|
|
|
Cu același principiu de funcționare regăsiți în lista noastră și comunicatorul BGS 220 care este un comunicator universal GSM. Detalii
Produsele se află în stoc!
Vă rugăm să ne contactați pentru mai multe detalii despre produsele noastre.
|
|