Face Detection System

Stimați parteneri,


Vă prezentăm noua funcție Navaio Face Detection, întâlnită la produsele Navaio IP Green Line cu rezoluție de 5 Megapixeli. Bazată pe conexiunea dintre cameră IP și NVR această funcție inteligentă este capabilă să detecteze, recunoască, urmărească și să stocheze informații despre o anumită persoană. Informațiile culese astfel pot fi procesate, implementate și interconectate cu diferite sisteme de securitate.

Alte avantaje majore ale acestei funcții sunt posibilitatea filtrării căutărilor după grupuri, activarea alarmelor de tip email, buzzer sau pop-up precum și redarea înregistrărilor după o anumită față.

Detectarea feței

O singură cameră este capabilă să detecteze și să evalueze 10 persoane în același timp.

6aee4dc3-2c1f-40e6-8401-1a172a23df63.png


Recunoașterea feței

Maxim 10.000 de fețe pot fi stocate gratuit în baza de date. Suportă funcția de block/allow face list.

e23fd935-eb34-432c-8da2-cce8417e10bb.png


Căutare după fotografie

Fiecare persoană poate fi căutată în înregistrările disponibile de pe NVR după față. Fie că este adăugată de pe un dispozitiv extern sau este preluată de pe HDD, dispozitivul va reda toate clipurile care conțin fața respectivă.

76f09d83-2e8a-4e0a-9315-09a653a2aba7.png


Ușurința în introducerea bazei de date:

Folosind aplicația mobilă, poți adăuga fețe noi folosind fotografiile din telefon sau pur și simplu folosind camera telefonului.

8a75bf5d-67ae-4ad2-aaac-1e76117756fa.jpg

Tot din aplicația mobilă putem căuta anumite înregistrări pe baza unei fotografii existente sau făcute în acel moment.

43f37c8f-7124-4a40-b91e-2b14888794d5.jpg

Statistici personalizate pentru o bună evidență a persoanelor dintr-o unitate.

0b81ccc2-3491-47ba-a795-7fa12172f7da.jpg

Aplicații:

Această funcție poate fi implementată în nenumărate situații dar și cu alte sisteme de securitate. Cea mai răspândită utilizare a acestei funcții ar fi implementarea într-un sistem de control acces pentru intrarea într-o instituție.
Un lucru util este crearea statisticilor bazate pe persoanele autorizate și neautorizate care trec prin anumite zone sau prin căile de acces.

Compatibilitate:

Funcția Face Detection este disponibilă pe toate camerele Navaio Green Line cu rezoluții de 5 Megapixeli, utilizate împreună cu NVR-urile de 16 și 32 de canale. O excepție este camera NGC-7321F12 care chiar dacă are o rezoluție de 2 MP beneficiază de această funcție, fiind dedicată pentru astfel de proiecte.

Lasă comentariul tău
*
Meniu de accesibilitate
Contrast de culori
Dimensiunea textului
Evidențiere conținut
Mărire ecran